Jazzkaare linnaruumiprojekt Viljandis – 26.aprill 2016 !

Jazzkaare linnaruumiprojekt sõidab juba kolmandat aastat ka Viljandisse! Linnaruumiprojekt on põnevatest esinemispaikadest ning artistidest koosnev programm, mis Jazzkaare ajal üllatab linnarahvast ebatavalistes kohtades väljapool kontserdisaale – rongides, linnatänavatel, kaubanduskeskustes, bussijaamades ja kohvikutes.

Sel aastal toimub Jazzkaare linnaruumiprojekt teisipäeval, 26. aprillil ja on oodata põnevaid üllatusi nii tänavapildis kui ka siseruumides. Jazzkaare Viljandi linnaruumiprojekti on lisaks vahvatele muusikutele kaasatud ka Viljandi Kunstikooli õpilased, kes näitavad Centrumi Keskuses, kuidas üks kunstivorm toetab ja inspireerib teist ning vastupidi. Samuti on oodata tantsulist numbrit TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kõrval, kust võtavad osa kooli tantsutudengid. Sel päeval tasub ka taeva poole vaadata, kuna meie vaprad muusikud ronivad ka Vilma tornide otsa musitseerima. Lisaks kohtab muusikuid Uku Keskuse ees, kus paikneb maagiline jazzivaip – tuleb vaid vaibale astuda ning kohe hakkabki kõlama meelierutav jazz. Otseloomulikult külastatatakse ka Viljandi Jazziklubi toimumispaigana tuttavat kohvikut Fellin, kus saab lisaks maitsvale lõunale veel suure annuse jazzi! Muusika jõuab ka raamatukogu ette ning isegi bussijaama. Sel aastal nakatatakse jazzipisikuga ühe Viljandi kooli õpilasi pikal vahetunnil, aga see on üks suur üllatus!

Viljandi linnaruumi täidab muusikaga juba tegutsev bänd Twice the Strings. Bänd iseloomustab end kui „intelligentset popmuusikat viljelev bänd, kelle helikeelest kostub nii karmimaid rokk/bluusi noote, kui ka varmalt valitud meloodilisust.“ Kahe laulva kitarristi Kelly Vask ja Jaan-Eerik Aardami sümbioosi kaudu sünnib muusika, millele lisavad värvi omaloomingulised tekstid ja põnevad lavakarakterid. Viimase lihvi annavad kooslusele bassist Mart Nõmm oma paeluvate bassiliinide ja trummar Karl-Heinrich Arro oma mahedate rütmidega.

Linnaruumiprojekt sai alguse 2010. aastal ning see on aastatega jõudsalt kasvanud ja laienenud. Linnaruumiprojekti raames toimub üle 150 aktsiooni ning peale Tallinna jõuavad muusikaüllatused ka Tartu, Pärnu, Viljandi ja Harjumaa tänavatele. Festival Jazzkaar toimub sel aastal 27. korda ning kestab 22. aprillist 1. maini, tuues ka Viljandisse põnevaid kontserte.

Kontakt:

Lilian Hütti lilian.hutti@gmail.com 56665523

Linnaruumiprojekti üldine kontakt:

Merli Antsmaa merli@jazzkaar.ee

Festival Jazzkaar